אזור
עיר

התקנת מזגן

התקנת מזגן

התקנת מזגן זה פתרון שמסייע לקירור הבית בקיץ, ולחימום הבית בחורף. תכנון המזגנים דורש מחשבה. על מנת להגיע להחלטות נכונות ויעילות, כדאי שנכיר את המושגים הבסיסיים הקשורים בעולם המזגנים.

איזה סוג "פאזי" צריך בשביל המזגן?
כאשר מתכננים התקנת מזגן, צריך לבדוק איזה סוג "פאזי" מוגדר הבית אצל חברת החשמל. חברת החשמל מחלקת את הגדרת כמות החשמל של הבית לשני סוגים: 1. חשמל "חד פאזי"- ארון חשמל, בו כל חלוקת החשמל, מגיעה בסוף למעגל חשמלי המתבסס על פאזה אחת. 2. חשמל "תלת פאזי"- ארון חשמל בו כל מעגל החשמל מגיע לבסוף לפיוז המתחלק ל3 פאזות. לכן, ישנם 2 סוגי מזגנים: 1. מזגן היכול לעבוד רק במעגל חשמלי של פאזה אחת. 2. מזגן היכול לעבוד במעגל חשמלי המתבסס על 3  פאזות.

כאשר מתקינים מזגן במסגרת השיפוץ- עדיף לעבור לחשמל תלת פאזי:
אם אתם מתכננים התקנת מזגן במסגרת שיפוץ כללי של כל הבית, כדאי מאוד שתחליפו את מערכת החשמל הישנה המתבססת על פאזה אחת, למערכת חשמל חדשה, העובדת על 3 פאזות. כמובן תצטרכו אישור של חברת החשמל, ומתקין מיוחד מחברת החשמל שיבצע עבורכם את החיבור הסופי. היתרון במעבר ל"תלת פאזי"- שלא תהיו מוגבלים בבחירת המזגן, ותוכלו לבחור בכל סוג מזגן שתרצו.

כמה כוח סוס צריך עבור המזגן?
כאשר אתם מתכננים התקנת מזגן, תצטרכו להחליט בחנות כמה כוח סוס אתם צריכים. מהו כוח סוס? זוהי יחידת מידה, המודדת את עוצמת המזגן. ככל שהשטח שהמזגן צריך להזרים אליו אוויר גדול יותר, כך נדרש יותר כוח סוס של מזגן. לכן צריך שיש הבדלי מידות. מזגן לחדר קטן, ידרוש פחות כוח סוס מאשר המזגן לסלון. צריך לזכור שיש מזגנים עם תפוקה גבוהה של כוח סוס, אך הם יצרכו מערכת חשמל תלת פאזית.

התקנת מיזוג מרכזי:
כאשר מתכננים התקנת מזגן מרכזי לכל הבית, מומלץ להיעזר ביועץ מקצועי שימליץ לכם כיצד לתכנן את צינורות המיזוג, ואיזה סוג מזגן עליכם לבחור. חשוב גם לתכנן איך לעצב את התעלות בצורה נסתרת, בשילוב עם נורות תאורה בתקרה.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

התקנת מזגן
דירוג ממוצע: 5/4.94 - מתוך 225 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם