סוגי מזגנים

סוגי מזגנים

המזגן הוא הכרחי - נשארת השאלה איזה?
הולכים ומתמעטים כיום המקומות בארץ שבהם ניתן לחיות בצורה נעימה ונוחה ללא מזגן. אז גם אם החלטתם שמזגן כבר איננו בגדר מותרות, כדאי להכיר את הסוגים השונים של מכונה פלאית זו.

ישנם מספר סוגי מזגנים אשר פועלים באופן שונה זה מזה, חלקם שונים באופן ההתקנה והתכנון וחלקם שונים ברמה, להלן סקירה קצרה של סוגי מזגנים:

מזגן חלון - סוג מזגן זה, הינו מהפשוטים אשר היו נפוצים בעבר. כיום אנחנו נראה אותו פחות, אך עדיים כדאי להכיר אותו. מדובר ביחידה אחת אשר חלקה מורכב בתוך הבית וחלקה השני בולט אל מחוץ לבית. למעשה המנוע מחובר לחלק המאוורר. דבר אשר יוצר מצב שבו המזגן מרעיש. 

מזגנים מפוצלים - על מנת לפתור את בעיית הרעש, נבנו המזגנים המפוצלים. במזגנים אלו יחידת המנוע והאיוד ממוקמת בנפרד מיחידת האוורור, דבר אשר מאפשר מזגן שקט יותר. בתוך קטגוריה זו נמצא את המגנים הבאים:

מזגן עילי - מזגן זה ממוקם קרוב לתקרה. הוא חוסך מקום מכיוון שלרוב הוא צר וארוך וגבוה על הקיר. החיסרון שלו הוא פיזור הקור באופן פחות חסכוני מכיוון שבאופן כזה הקור עולה למעלה, יחד עם זאת זהו מזגן נפוץ מאד.

מזגן רצפתי - מזגנים אשר מוצבים סמוך לרצפה. לרוב הם גדולים יותר, פיזור הקור שלהם נעשה בצורה יעילה וחסכונית אך מכיוון שהוא תופס מקום בחדר הוא איננו נפוץ כמו העילי.

מזגן מיני מרכזי - במקרים שבהם רוצים מנוע אחד אשר מתפצל לחדרים שונים בבית הפתרון האו מזגן מיני מרכזי אשר יש בו צינורות ושלוחות לחדרים שונים. כאשר הוא דלוק כל החדרים בבית דלוקים, אלא אם כן סוגרים את חלון המזגן לחדר ספציפי.

אם כן כאמור, בנוסף ישנם סוגים שונים של צורות הרכבה של מזגנים. כיום נוכל לראות גם שכלולים וטכניקות מחוכמות יותר אשר מיועדות לחסוך חשמל ולהפוך את המיזוג לנעים יותר כמו לדוגמא מזגני אינוורטר או טכניקת הדמפרים וכן הלאה.

אנו באור שיווק נשמח לספק לכם פתרונות מותאמים אישית עבורכם !


עוד בנושא סוגי מזגנים


נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

סוגי מזגנים
דירוג ממוצע: 5/4.97 - מתוך 453 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם