אזור
עיר

מיזוג אוויר

מיזוג אוויר

מיזוג אוויר – מתכננים עם חברת אור שיווק!
מיזוג הינו תחום חשוב במיוחד, במיוחד בארץ ישראל החמה כל כך. כיום, בכל מבנה ישנן מערכות של מיזוג – בדירות פרטיות, במשרדים, בחנויות, במרכזים מסחריים, בבתי חולים - בכל מבנה - פרטי או ציבורי או ממשלתי, יש צורך במערכת מיזוג אשר תאפשר קירור בעונת הקיץ החמה במיוחד, ובמקרים רבים גם חימום בחורף. חברת אור שיווק מציעה לכם מגוון מערכות למיזוג בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, עם שירות מקצועי וייעוץ אישי לכל אורך התהליך.

מיזוג אוויר - קצת היסטוריה
וויליס קרייר. לא הרבה מאתנו מכירים את שמו של האיש הזה, אבל ספק אם היינו מסוגלים להעביר קיץ אחד בלעדיו. בימים שטופי זיעה אלו שהשמש קופחת בהם ללא רחם וכל יציאה מהבית נדמית לטבילה בגייזר רותח, המצאותיהם של מדענים דגולים כמו אדיסון או מרקוני מתגמדות אל מול המצאתו המבורכת של קרייר – אבי מיזוג האוויר.

כל כך קשה לדמיין קיץ אחד בתל אביב מבלי לסגוד לאוויר הצונן הזה, הנושב עליך לאחר שחזרת הביתה מגלות בגיהינום שבחוץ ומחזיר אותך לחיים, עד שלעתים אנו עלולים לשכוח שעד ממש לא מזמן הצלחנו איכשהו לחיות בלעדיו. אם נפשפש בזיכרוננו ניזכר כנראה באותם לילות קיץ מהבילים ונטולי מזגן שבהם הרטבנו את עצמנו במקלחת רגע לפני השינה, בתקווה קלושה שנצליח להירדם מבלי להפוך לכיסון בשר מאודה במהלך הלילה. אבל בשנים האחרונות מיזוג מזמן חדל להיות מותרות והפך למשהו שלא ניתן לשרוד בלעדיו. ועולה השאלה – מדוע?

"נכנסתי למקלחת ולא יצאתי החוצה"
תשובה חלקית אפשר למצוא בתהליך ההתחממות הגלובאלית, שיש המכחישים את קיומו אבל עדויות לו אפשר למצוא כמעט בכל מקום. למשל, בעיר הקודש ירושלים. "עד לא מזמן לאף אחד בגבעה לא היה מזגן", מספר הבעלים של אחת משתי המכולות המתחרות זו בזו בגבעה הצרפתית בעיר. "והאמת היא שלא ממש היינו זקוקים לו. הבריזה בערב הספיקה לנו ואפילו במהלך היום, אפשר היה לפתוח חלון ולסבול פחות. גם היובש מאד עוזר. אבל בשנים האחרונות כבר אי אפשר בלי מיזוג. אומרים שאין התחממות באמת, אבל וואלה, כנראה יש".

המהירות היחסית בה הצלחנו להתרגל למיזוג עד שנעשה חלק בלתי נפרד מחיינו עמדה למבחן בקיץ שחון במיוחד בדירתה של דניאלה שטקלר, נגנית ג'אז בת 47 מדרום תל אביב שהמזגן שבדירתה החליט בוקר בהיר – ולוהט – אחד לשבוק חיים ללא התרעה מוקדמת. "חשבתי שאני מתה", מספרת דניאלה, שחזרה לישראל לאחר למעלה מ-25 שנה שבהן חיה בשטוקהולם החורפית אשר בסקנדינביה. "אחרי שאת חיה כל כך הרבה שנים בארץ קפואה, עם קרחונים ויערות מושלגים, לחזור לחמסין הישראלי זה כמעט בלתי נסבל". "אז מה עשית?" אני שואל אותה תוך התבוננות מרוכזת על אוסף הטרולים העצום והאותנטי שהביאה איתה בחזרה לארץ. "האמת?" היא צוחקת. "הדבר הראשון שעשיתי היה להיכנס למקלחת, לכוון את הברז על מים קרים ולא לצאת ממנה. אבל אחרי שעתיים הבנתי שזה לא ממש פיתרון... והזעקתי את אחותי מהעבודה כדי לעזור לי לפתור את הקרייסיס הזה. תוך שעה היינו שתינו בחנות מכשירי אלקטרוניקה באחד הקניונים המוכרים במרכז הארץ, מחפשות מזגן במחיר שפוי." "ומצאתן?" אני מתעניין, ממשיך לבחון במבטי מכשפה נורדית אימתנית ועקומת חוטם שגולפה מעץ ביד אמנית פגאנית, והשקיפה עלינו ממקום מושבה על כוננית הספרים העמוסה לעייפה של שטקלר. "ברור", היא מחייכת. "הבעיה בארץ זה לא למצוא מזגן, אלא להצליח לבחור מבין המגוון המטורף שיש פה בכל חנות."

מה אתם יודעים על מיזוג אוויר?
ואכן, בישראל קשה לומר שמעולם לא שמענו על מזגן. בבודפשט, לעומת זאת, הסיפור שונה בתכלית. עוד זכורה לי תקרית משעשעת במסעדה איטלקית בפאתי הגשר המוביל מפשט לבודה, דרך מרגיט זיגט – אי קטן ששימש בעבר הרחוק כשטח ציד של המלך, שפשוט עם שהיה צד בו ללא רישיון היה מסתכן בהוצאה אכזרית להורג בצורה כזו או אחרת שהייתה מקובלת בימי הביניים, רצוי כזו שכלבי ציד אימתניים מעורבים בה. באותו קיץ החום הגיע אפילו לבירת התרבות האוסטרו-הונגרית, ובצר לי, בין מנת קנלוני נוטפת שמנת לטירמיסו, שאלתי את המלצרית אם יש להם במקרה מזגן. המבט הנדהם שנתנה בי הבהיר לי מעל לכל ספק שאם שמעה אי פעם על המצאה מרעישה זו, היה זה במסגרת תקציר של סרט מדע בדיוני. היא פשוט הייתה המומה מעצם זה שהעליתי בכלל את האפשרות שבמסעדה באמת יהיה מכשיר מופלא זה בגדר מציאות.

מי מפחד מההתחממות הגלובלית?
אולם שאננות אירופית צוננת מזג זו ביחס לנחיצות מיזוג האוויר עתידה להתנפץ, כך נראה, יחד עם הקרחונים הנמסים. "ההתחממות פה – והיא רק הולכת להחמיר", מסבירה הבלוגרית הידועה בשם "הבת של אל גור", המתמחה בהפרכת תיאוריות קונספירציה של מכחישי ההתחממות הגלובלית מקרב הימין השמרני הקיצוני בארצות הברית. "כל הניסיון לטעון שהיא לא פה לא מחזיק מים. או יותר נכון, לא מחזיק שום דבר חוץ ממים, כי הקרח בלאו הכי הולך ונמס בכל רגע שאנחנו מדברים בו... כל מומחית או מומחה רציניים בתחום יכירו בכך שכדור הארץ שלנו הולך ומתחמם. האוזון נקרע על ידי נפיחות הכבשים בניו זילנד, הגזים המסוכנים שאנחנו משתמשים בהם בייצור תעשייתי, ועוד. והתוצאה תהיה קטסטרופה".

בהתחשב בכך שזה המצב, שאננות חלקים בימין הקיצוני בעולם ביחס להתחממות הגלובלית נראית משונה מתמיד. כיצד ניתן להסביר אותה? האם הם עצמם לא מרגישים שהם זקוקים להרבה יותר שעות מזגן מבעבר כדי לעבור את הקיץ בשלום? התשובה לכך תימצא כנראה בתחום הפסיכולוגיה. "אנשים נוטים להדחיק גם דברים שהם מרגישים במשך חייהם", מסבירה ד"ר עינת שפירא, היסטוריוניות של הרעיונות ופסיכולוגית קלינית במקצועה. "דווקא החרדה מפני ההתחממות הגלובלית עשויה לחזק את הצורך הנפשי של אלו מאתנו המוטרדים ממנה ביותר להכחיש את קיומה ובכך, באופן בלתי רציונלי, להתגונן מפניה".

"בקרוב המעצמות לא יוכלו להתעלם מאתנו"
"כיצד ניתן להתמודד עם ההדחקה הזו מבלי לתת לה לדחוק את כולנו לעידן שבו חדלנו להגן על כדור הארץ ואפילו מיזוג האוויר לא יספיק עוד כדי להתמודד עם הר הגעש המבעבע שבחוץ?" אני שואל את אוריה, פעיל איכות סביבה מזוקן שאני פוגש בכניסה לדיזנגוף סנטר בתל אביב. "מודעות, מודעות ושוב פעם מודעות", הוא משיב נחרצות. "אין יום שבו אני לא מחתים לפחות 20 אנשים על העצומה להתחייבות מדינות האו"ם לטיפול בהתחממות הגלובלית. באיזשהו שלב תהיה מסה קריטית שלא תאפשר עוד למעצמות להתעלם מאתנו. בינתיים נוח למנהיגים להסתכל רק על ההווה ולהזניח את הדורות הבאים, שיסבלו מתוצאות המדיניות של היום, במקרה הטוב, ושחייהם יסוכנו על ידיה במקרה הרע. התפקיד שלנו זה להעלות את כל זה למודעות של הציבור בכל העולם. ואני מקווה שהמנהיגים יתחילו לקבל החלטות בנושא, לפני שיהיה מאוחר מדי."

מה שנשאר איתי מכל זה הוא בעיקר התובנה המחלחלת לאיטה, אך המטרידה, שמיזוג אוויר חדל מזמן להיות טכנולוגיית פנאי חביבה המנעימה את זמננו. הוא מייצג, במידה רבה, את מגמת השיפור של חיינו, שבאופן אירוני מנוגדת למגמה המתקיימת במקביל של הרס שיטתי הולך וגובר של כדור הארץ. וילי קרייר המציא את המזגן בתקופה שבה כדור הארץ היה מקום אחר לגמרי. האם בעידן הרשתות החברתיות, הבינה המלאכותית והפוליטיקלי קורקט יש עדיין מקום לאמונה התמימה של עידן הנאורות ביכולתנו לפעול כדי לשפר את חיינו על פני האדמה? אפשר רק לקוות שכן. כי האמונה הזו היא הדבר היחיד שיכול להציל את כולנו מלהיצלות על האש בעולם עתידי שלא השכיל להגן על עצמו מפני ההתחממות הגלובלית. עד אז, אני חייב להודות שדי חם לי. נראה לי שאגביר קצת את המזגן.

על פתרונות מיזוג אוויר מתקדמים
מיזוג כיום הוא כבר הרבה יותר מסתם מזגן שמוצב בסלון. כיום ישנן מערכות מיזוג מתקדמות במיוחד, אשר יוצרות פתרונות מיזוג מתאימים למגוון מקומות, כמו בתי מלון, מרכזים ציבוריים, עסקים פרטיים ועוד. טכנולוגיות חדשניות של מיזוג מאפשרות יותר ויותר שימוש במזוג אוויר בצורה חסכונית – אשר חוסכת הן בחשמן והן בעלויות, וכמו כן גם שימוש במיזוג ידידותי לסביבה. כאשר מתקינים מערכות מזוג אוויר, חשוב להתאים את המערכות השונות לצרכים של המקום בו הן מותקנות, על מנת להפיק מהן תועלת מרבית, וליהנות ממזוג אוויר איכותי תוך חיסכון בעלויות.

אור שיווק
חברת אור שיווק מתמחה במיזוג לכל סוגיו. חברת אור שיווק הינה חברת סטארט אפ, אשר מתמחה בתחומים של מיזוג ומערכות קירור, וכדומה. עם חברת אור שיווק, אתם נהנים משירות מקצועי, מייעוץ ברמה גבוהה וממגוון מוצרים איכותיים של מיזוג לכל סוגיו, כמו מערכות VRF, מזגנים מיני מרכזיים, מערכות Water Source, פנקולים, מערכות פינוי עשן ועוד. חברת אור שיווק עוסקת גם בתיאום ובניהול של פרויקטים בתחום של מיזוג, והיא מעניקה שירותי ייעוץ לאנשי מקצוע רבים בתחום הבניה, העיצוב והתכנון. עם חברת אור שיווק אתם נהנים ממגוון מערכות קירור איכותיות אשר מותאמות בדיוק לצרכים שלכם, בין אם אתם לקוחות פרטיים, עסקיים או מוסדיים. החברה מעניקה לכם גם שירותי התקנה מקצועיים ושירותי תיקון איכותיים במיוחד.

רוצים להתקין מערכת מיזוג בבית או בעסק או במשרדים שלכם? פנו עכשיו ובואו ליהנות מן המוצרים האיכותיים ומן השירות המקצועי של חברת אור שיווק כי מיזוג עסקים או משרדים זה אך ורק אצלנו!


עוד בנושא


נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

מיזוג אוויר
דירוג ממוצע: 5/4.97 - מתוך 453 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם