מערכות מיזוג אוויר

מערכות מיזוג אוויר

מערכות מיזוג אוויר - קשה לנו לדמיין את ימי הקיץ הלוהטים והלחים במרכז הארץ ללא המזגן. עד לא מזמן היה המזגן מוצר מותרות ובמקומות רבים הוא עדיין לא היה מוכר כלל. אך כיום, בכל משרד, חנות ובית ישנו המזגן שדואג לווסת עבורנו את הטמפרטורה הן בקיץ הן בחורף.

ספרו לילדים של היום איך חיינו לפני שני עשורים ואף פחות ללא המזגן. המאווררים עבדו קשה כדי לצנן עבורנו את האוויר, אך אלו הועילו בקושי על ייבוש חלקי של הזיעה ואלי גם על גירוש הזבובים... בחורף, נעזרנו בהסקה החשמלית, בתנורי הספירלות עם האש הגלויה וגם עם תנורי הגז והנפט. החימום היה יקר מאוד, הוא לא היה אחיד אך זה מה שהיה.

היום, בלחיצה על כפתור הופך הבית הלוהט למצונן ונעים, ובחורף, מתחמם הבית כולו באותה השיטה. מסיבה זו כמעט ולא נראה היום בתים שעדיין מוותרים על המזגן.

מערכות מיזוג אוויר - קצת היסטוריה

מערכות מיזוג האוויר הראשונות הופיעו בתחילת המאה העשרים. זה התחיל במפעלים שם סבלו העובדים מחום גבוה וכבד שהכביד מאוד על העבודה במקום. מאוחר יותר הגיעו המזגנים גם אל המשרדים ולמבני התעשייה, אחר כך הפכו המזגנים למערכות בעלות תכלית כפולה, עם אפשרות של קירור בקיץ וחימום בחורף ורק בתחילת שנות החמישים הגיעו מערכות המיזוג לבתים כפי שכולנו מכירים היום.

כיצד פועלות מערכות למיזוג אוויר
מערכות המיזוג פועלות על העיקרון של גז מיוחד הנדחס באמצעות המדחס הנמצא מחוץ למבנה. הדחיסה הזו יוצרת חום והחום מסולק אל האוויר שסובב את המדחס. אותו גז דחוס מוזרם אל המאייד של המזגן ומאפשרים לו להתפשט. התפשטות זו צורכת חום ולכן זה גורם להתקררות של האוויר מסביב. בעזרת המפוח מוזרם האוויר הקר אל החלל. כאשר מדובר בחימום הנעשה בעזרת המזגן, מוזרם הגז הדחוס אל היחידה הפנימית והאוויר מסביב מתחמם.

אור שיווק – מציעה פתרונות עבור מערכות למיזוג אוויר וגם מספקת על ידי צוות מהנדסים מקצועי שירותי ייעוץ מיזוג אוויר כדי שהמערכות יתוכננו נכון ויספקו לכל חלל את הקירור והחימום במינון וברמה המתאימים ביותר.


עוד בנושא מערכות מיזוג אוויר


נשמח להציע לך פתרון מותאם אישית קבל הצעת מחיר
מערכות מיזוג אוויר
דירוג ממוצע: 5/4.94 - מתוך 90 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם