צ'ילרים ומערכות קירור מים

צ'ילרים ומערכות קירור מים

המזגנים קיימים היום בכל מקום. קשה לנו לדמיין את החיים ללא המזגנים הללו. אך אי אפשר להתכחש לעובדה כי כולנו מחפשים פתרונות להוזיל את עלויות החשמל הגבוהות בעקבות השימוש האינטנסיבי במערכות מיזוג האוויר. צ'ילרים הם מערכות קירור העשויות לתרום לנו בעניין הזה.

מה הם אותם צ'ילרים? מדובר בפתרונות קירור מעולים למבנים המכילים מספר חדרים, כמו גם למתקנים תעשייתיים מורכבים. הצ'ילרים הם מערכות קירור סגורות שפועלות על קירור של המים הנמצאים בתוכם וצינורות מיוחדים מעבירים את המים הללו לכל חלקי המבנה אל יחידות הקצה אשר מותקנות בכל חדר. המים הקרים הם אלו שמצליחים לקרר את האוויר בחלל המבוקש. חשוב לציין כי המים מתקררים בעזרת גז קר שלא בא כלל במגע עם המים ואינו נוגע בהם.

איך זה עובד?
בכל חלל שבשטח המבנה, ישנו מפוח מיוחד וכאשר מדובר בשטח גדול יותר ישנן יחידות הנשלטות בקביעה של הטמפרטורה המתאימה. הצ'ילרים פועלים באמצעות מערכות הקירור הנמצאות בדרך כלל מחוץ למבנה והוא זה שאחראי על המים הנכנסים והיוצאים.

למה צ'ילרים?
1.
כי הצ'ילרים הם חסכוניים בחשמל, ומי מאתנו לא היה רוצה ליהנות מהמזגן בלי נקיפות מצפון על חשבון החשמל שתופח מדקה לדקה בגלל פעילותו של המזגן זולל החשמל.
2. כי לאחר התקנה מקצועית, נדרשת תחזוקה מינימלית ביותר, וזה בעצם מה שכולנו מחפשים.
3. כי מדובר בפתרון קירור יעיל ואמין במיוחד שיכול לשמש לאורך ימים ושנים, ביחס לכל פתרון אחר שהשוק מציע היום בתחום של קירור ומיזוג אוויר.
4. כי ההתקנה שלהם נעשית בחלק הפנימי שבקיר מבלי לפגוע בעיצוב של המבנה, עובדה זו מייקרת באופן משמעותי את הנכס, היות ואנשים רבים מעדיפים את מיזוג האוויר כאשר הוא מובנה באופן אסתטי ואינו פוגע במראה הכללי של הבית או המבנה.
5. כי הם דורשים הרבה פחות חשמל מכל מערכת קירור אחרת, ולכן הם תורמים לחיסכון משמעותי מהעלויות לחברת החשמל.

אז מכל הסיבות, הכי כדאי לעבור למערכות מיזוג האוויר של הדור החדש, המציע לנו את פתרונות המיזוג האידיאליים ביותר ובמחירים הנוחים ביותר.

צ'ילרים ומערכות קירור מים - מתקדמים לצ'ילרים, מתקדמים בחיים.

צ'ילרים

מערכות מיזוג האוויר תורמות רבות לשיפור באיכות החיים שלנו והן תורמות לעבודה יעילה יותר, ולחיים רגועים יותר. עם זאת, אין להתעלם מהתוצאות הפחות טובות שיש לכל אותן מערכות על שכבת האוזון ועל כדור הארץ. הן בעקבות השימוש בגזי הקירור הכוללים פחמן כלורופלואורי ופחמן הידרו כלורופלוארי. כמו כן הגידול המשמעותי שבצריכת האנרגיה וההשפעה השלילית על ההתחממות הגלובלית עם אספקת ביקושים גבוהים לחשמל.

מערכות האוויר הפועלות בטכנולוגיית הספיגה מהוות בשורה של ממש כדי לצמצם את כל תופעות הללו. צריכת החשמל של הצ'ילרים נמוכה מאוד והגז שבו משתמש הצ'ילר אינו פוגע בשכבת האוזון. אז נכון שיש לצ'ילר גם חסרונות אך לעיתים תוכלו למצוא את הצ'ילר כיעיל הרבה יותר מאשר מזגן רגיל.

צ'ילרים – מה זה?
הצ'ילר זוהי מערכת קירור מים.

נסו לחשוב על הצ'ילר כמו על מזגן ביתי אך במקום לקרר את האוויר הוא מקרר מים. המים הללו מוזרמים אל הבניין במערכת צינורות וישנם גם פנקולים שמחוברים במקביל. לפנקול יש צינור לכניסת מים וצינור ליציאה.
הצ'ילר פועל באמצעות מדחס. ישנם כמה סוגים למדחסים הפועלים עם צ'ילרים. יש את המדחס הסטנדרטי מדחס זה פועל עם רעש והוא טוב רק להספק בינוני. כאשר מדובר בהספק גדול, ניתן להשתמש במדחס צנטריפוגלי. מדחס זה פועל עם כנפונים משתנים.

ברוב שטחו של הצ'ילר נמצא מיכל שתפקידו להחליף את החום שבחלל. אליו מוזרמים המים לקירור באמצעות המשאבות שמזרימות את המים שהתקררו אל הפנקולים והם חוזרים אל המכל. בתוך המכל ישנן צינורות גז קרים שהם פועלים על קירור המים.

המזגן הביתי פועל עם היחידה החיצונית שנמצאת בדרך כלל מחוץ למבנה. יחידה זו פולטת בדרך כלל חום רב. בצ'ילר ישנה גם מערכת כזו אך היא פועלת באופן אחר. למעשה ישנן שתי אפשרויות לשם כך. יש את מגדל הקירור, המים החמים יוצאים ומתקררים במגדל הקירור ויש את האפשרות של הוצאת הגז החם מבלי להעביר את החום למים אלא שהוא יוצא החוצה והמאווררים שפועלים ממש כמו היחידה החיצונית של המזגן, פועלים על קירור הגז.

אור שיווק מציעה את כל הפתרונות לקירור הבית באמצעות מזגנים וגם צ'ילרים ,
לפרטים ולמידע נוסף לחצו כאן - וצרו קשר עכשיו! - אנו נשמח לצנן גם לכם את הבית באמצעים הטובים ביותר.


עוד בנושא צ'ילרים ומערכות קירור מים


נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

צ'ילרים ומערכות קירור מים
דירוג ממוצע: 5/4.97 - מתוך 461 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם