צ'ילרים

צ'ילרים

מערכות מיזוג האוויר תורמות רבות לשיפור באיכות החיים שלנו והן תורמות לעבודה יעילה יותר, ולחיים רגועים יותר. עם זאת, אין להתעלם מהתוצאות הפחות טובות שיש לכל אותן מערכות על שכבת האוזון ועל כדור הארץ. הן בעקבות השימוש בגזי הקירור הכוללים פחמן כלורופלואורי ופחמן הידרו כלורופלוארי. כמו כן הגידול המשמעותי שבצריכת האנרגיה וההשפעה השלילית על ההתחממות הגלובלית עם אספקת ביקושים גבוהים לחשמל.

מערכות האוויר הפועלות בטכנולוגיית הספיגה מהוות בשורה של ממש כדי לצמצם את כל תופעות הללו. צריכת החשמל של הצ'ילרים נמוכה מאוד והגז שבו משתמש הצ'ילר אינו פוגע בשכבת האוזון. אז נכון שיש לצ'ילר גם חסרונות אך לעיתים תוכלו למצוא את הצ'ילר כיעיל הרבה יותר מאשר מזגן רגיל.

צ'ילרים – מה זה?
הצ'ילר זוהי מערכת קירור מים.

נסו לחשוב על הצ'ילר כמו על מזגן ביתי אך במקום לקרר את האוויר הוא מקרר מים. המים הללו מוזרמים אל הבניין במערכת צינורות וישנם גם פנקולים שמחוברים במקביל. לפנקול יש צינור לכניסת מים וצינור ליציאה.
הצ'ילר פועל באמצעות מדחס. ישנם כמה סוגים למדחסים הפועלים עם צ'ילרים. יש את המדחס הסטנדרטי מדחס זה פועל עם רעש והוא טוב רק להספק בינוני. כאשר מדובר בהספק גדול, ניתן להשתמש במדחס צנטריפוגלי. מדחס זה פועל עם כנפונים משתנים.

ברוב שטחו של הצ'ילר נמצא מיכל שתפקידו להחליף את החום שבחלל. אליו מוזרמים המים לקירור באמצעות המשאבות שמזרימות את המים שהתקררו אל הפנקולים והם חוזרים אל המכל. בתוך המכל ישנן צינורות גז קרים שהם פועלים על קירור המים.

המזגן הביתי פועל עם היחידה החיצונית שנמצאת בדרך כלל מחוץ למבנה. יחידה זו פולטת בדרך כלל חום רב. בצ'ילר ישנה גם מערכת כזו אך היא פועלת באופן אחר. למעשה ישנן שתי אפשרויות לשם כך. יש את מגדל הקירור, המים החמים יוצאים ומתקררים במגדל הקירור ויש את האפשרות של הוצאת הגז החם מבלי להעביר את החום למים אלא שהוא יוצא החוצה והמאווררים שפועלים ממש כמו היחידה החיצונית של המזגן, פועלים על קירור הגז.

אור שיווק מציעה את כל הפתרונות לקירור הבית באמצעות מזגנים וגם צ'ילרים ,
לפרטים ולמידע נוסף לחצו כאן - וצרו קשר עכשיו! - אנו נשמח לצנן גם לכם את הבית באמצעים הטובים ביותר.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

צ'ילרים
דירוג ממוצע: 5/4.94 - מתוך 173 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם