מערכות VRV

מערכות VRV

מיזוג ממוזג - מובטחת צריכת חשמל מופחתת

הדלקתם את המזגן כשנכנסתם מהרחוב, חלפו מספר דקות ונכנסו למשרד עובדים נוספים, החדר מתחמם צריך לשנות את הטמפרטורה של המזגן, חולפות עוד כמה דקות החדר מתפנה, שניים מתוך החמישה שבחדר יוצאים ונדרש שוב שינוי במעלות המזגן. כך עד סיום יום העבודה, מתעסקים עם מעלות המזגן לפני המשתנים בחדר.

מערכת VRV פותרת את בעיית חוסר המיזוג במיזוג, מערכת זו הפועלת בטכנולוגיה של תפוקת קירור משתנה. זו מערכת הפועלת בטכניקת האינוורטר המערכת משנה את תפוקת הקירור שלה על ידי שינוי נפח זרימת האוויר. היא מבחינה בשינויים החלים בחדר ולפי זה משנה את תפוקת הקירור, בצורה זו הטמפרטורה של זרימת האוויר מושפעת מהנתונים בחדר: כמות הנוכחים, מזג האוויר החודר מבעד לחלון או הדלת, וכך היא מתאימה את עצמה לצרכים המשתנים.

המזגן הוא לכאורה מזגן רגיל ומוכר המותקן באופן זהה להתקנה של כל מזגן. יחידות המאיידים מחוברות למעבה על ידי צינורות גז מתכתיים, לפי מיקום ועובי הקיר, רק שבהתקנת מערכת VRV ההתקנה דורשת רמת ביצוע גבוהה והכרת המערכת, כדי שהמערכת תוכל לפעול ברמת תפוקה משתנה. ולהביא למקסום היכולות והביצועים שלה.

היתרונות במערכות VRV

חלוקה שווה
– המעלה הראשונה של מערכות ה- VRV  זו החלוקה השווה של המיזוג בחלל, בכל חלל החדר ישנה טמפרטורה זהה, והמיקום של האדם אינו משמעותי לגבי הטמפרטורה אותה הוא ירגיש.
חיסכון בחשמל – המערכת פועלת בשיטת אינוורטר  כך שהיא מערכת החוסכת עד 50% מצריכת מזגן רגילה, כך שגם העלות מתקזזת עם השנים.
מזג אוויר קיצוני – תנאי מזג אוויר קיצוניים לא משפיעים על מערכת VRV  היא יכולה לפעול תקין גם בתנאי מזג אוויר קשים כגון קור או חום עצומים
מערכת חכמה – למערכת יש בקרה פנימית ועצמאית, היא גם יכולה להתחבר למחשב האישי לבקרים ושלטים מרכזיים.

בנוסף מערכות VRV הנן מערכות שקטות מסוג אינוורטר, אין את קולות מנועי המזגן התעשייתיים ברקע. עוד, המערכת הינה מודולרית, כך שהיא יכולה לתפקד בכמה יחידות קצה שונות ולהתאים את התפוקה לטמפרטורה הנמצאת בכל חלל חדר לפי הנתונים שלו.

VRF = Variant Refrigerant Flow
VRV = Variable Refrigerant Volume

VRF = VRV - שניהם תרגום לשינוי נפח הקירור בתפוקה משתנה.


 

מערכות VRF

כל מערכות החשמל בבית עוברות בשנים האחרונות מהפך משמעותי. ממכשירי חשמל מכניים הפכו כולם למכשירים דיגיטליים שנשלטים באמצעות מערכות של בית חכם. כיום המזגן יכול אף הוא להיות נשלט באמצעות המכשיר הסלולארי, מערכות המיזוג מסוג VRV הם המזגנים מהדור החדש, שיעילותם אינה מוטלת בספק.


מערכת VRV היא מערכת מיזוג מהדור החדש שנהנית ממספר יתרונות הגורמים לכך שהיא מבוקשת ופופולארית מאוד. מערכת VRV פועלת בטכניקה שונה מכל מערכות המיזוג הנפוצות. העיקרון של מערכות המיזוג הללו זהו תפוקת הקירור המשתנה שמתבצע על ידי שינויים בנפח זרימת הקירור שבמערכת מיזוג האוויר. המדחס של המזגנים הללו מאפשר את השינוי של תפוקת הקירור או החימום באופן רציף על פי הדרישה של יחידות הקצה.

מערכת VRV – כל היתרונות
העולם עובר היום להשתמש במערכות המיזוג החדשניות והם נהנים ממספר יתרונות בולטים:

- מערכת VRV מאפשרת חיבור של מספר יחידות קצה אל אותו המדחס כך שבאמצעות מדחס אחד ניתן להשתמש לכמה וכמה חללים עם יחידות קצה בגדלים שונים.

מערכת VRV  מאפשרת את החימום ואת הקירור האחיד למשך כל זמן הפעולה של המזגן בלי השינויים בטמפרטורה שאנחנו מכירים בדרך כלל ממערכות המיזוג הרגילות. כך שהתחושה בחלל אשר בו ממזגים באמצעות מערכת VRV היא תחושה הרבה יותר נוחה ונעימה. הדבר הופך להיות הרבה יותר משמעותי כאשר מדובר באוכלוסייה רגישה כמו אנשים מבוגרים או תינוקות שחילופי הטמפרטורה התכופים משפיעים לרעה על מצבם הבריאותי.

מערכת VRV נהנית מפעולה שקטה והיא עושה את מלאכתה בנאמנות בלי לעורר יותר מידי רעש. התוצאה, טמפרטורה נעימה באווירה רגועה שתורמת רבות לתחושה הטובה בחלל.

- מערכת VRV  היא מערכת שמוזילה באופן משמעותי את התשלום של חשבון החשמל. היות והמערכות הללו עושות שימוש בפעילות של קירור וחימום בדיוק על פי הצורך מבלי כל הפרזה או שימוש יתר.

שליטה מרחוק - מערכות VRV  הן מערכות מתקדמות ביותר והן נשלטות גם באמצעות כל מחשב ביתי וכמובן גם באמצעות הסמארטפון. כך שמדובר במוצר חשמלי נוסף שיכול להצטרף לשיטה של שליטה על מה שקורה בבית באמצעות 'הבית החכם'.

מערכות VRF

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

מערכות VRV
דירוג ממוצע: 5/4.97 - מתוך 461 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם