מיזוג מיני מרכזי

מיזוג מיני מרכזי

מיזוג מיני מרכזי
מזגן אחד המיועד לכל חלל הבית, והאוויר היוצא מהמזגן זורם בכל הבית דרך תעלות אוויר, ויוצא אל תוך שטח החדר מתוך פתח אוורור. מתי כדאי להתקין סוג זה של מיזוג, ומתי עדיף להסתפק במזגנים הבודדים?

מה ההבדל בין המזגן המרכזי למיזוג מפוצל?
ההבדל בין מיזוג מיני מרכזי, לבין מזגן מפוצל הינו משמעותי ביותר. במיזוג מפוצל, לכל חדר יש מזגן נפרד. לעומת זאת, במיזוג המרכזי יש מזגן אחד חזק ביותר, המפזר את האוויר בכל השטח. במיזוג מפוצל אפשר להחליט אילו מזגנים להפעיל ואילו לא. לעומת זאת, במיזוג שהוא מרכזי, האוויר זורם בעת ובעונה אחת אל כל החדרים. ניתן לסגור את פתחי האוורור, אך לא ניתן למנוע את זרימת האוויר.

האם לכל דירה מתאים מיזוג מרכזי?
התשובה היא, שהמיזוג המרכזי לא מתאים לכל דירה. בבתים קטנים עם משפחות קטנות, לא יתאים מיזוג מיני מרכזי, ויהיה עדיף מזגן אחד בסלון, או מזגן אחד מפוצל. מזגן מרכזי מתאים רק במשפחות גדולות ושיש בבית יותר מ4 חדרים. אם משעות אחר הצהריים כל בני המשפחה נמצאים בכל החדרים בבית, יהיה יותר חסכוני להתקין מיזוג מרכזי מאשר מיזוג מפוצל.

מזגן מרכזי מתאים במקומות עבודה:
דוגמא לשטח בו מתאים ביותר להתאים מיזוג מיני מרכזי, הוא מקום עבודה- משרד, חנות, וכו'. בשעות העבודה, כל החדרים בשטח מלאים בעובדים ולקוחות. כולם צריכים את המיזוג בעת ובעונה אחת, ולכן המזגן המרכזי עונה על הצרכים של מקום העבודה, וחוסך את הכסף הכרוך בהתקנת מזגן מפוצל.

כיצד שומרים על עיצוב יפה של המיזוג המרכזי?
עיצוב פנים חכם, ידאג להסתיר את קיום מיזוג מיני מרכזי. העדות היחידה שתהיה למיזוג המרכזי, היא פתחי האוורור מהתקרה. את התעלות מסתירים באמצעות תקרת גבס מעוצבת. אפשר להוסיף בתקרת הגבס המכסות את צינור המיזוג, עיטורים באמצעות יצירת נישות בגבס. בדרך כלל, שמים בתקרה זו של הגבס שקעים עבור נורות. מומלץ שהתריס של פתח האוורור יהיה בצבע לבן, המתמזג ונראה כחלק אינטגרלי מתקרת הבית.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

מיזוג מיני מרכזי
דירוג ממוצע: 5/4.97 - מתוך 454 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם