אזור
עיר

התקנת מזגנים

התקנת מזגנים

התקנת מזגנים

התקנת מזגנים, הינו הליך שיפוצי קטן, בו שמים תשתית למזגן, לפני שממקמים את המזגן בקיר. כדאי לדעת כיצד מתבצע הליך התקנת המזגן בבית, ולהכיר כמה כללים וטיפים שיעזרו לכם בהתקנה נכונה של המזגן בבית שלכם.

צריך למצוא את המיקום של המעבה בחוץ:
אחד מהשיקולים בבחירת מיקום המזגן, הוא היכן שמים את המעבה של המזגן מחוץ לבית. אם ישנה אפשרות מומלץ לשים את המעבה במקום מקורה שלא יירטב מהגשם, אך גם באזור שאין בו כמות גדולה מאוד של שמש. חשוב מאוד שמתקין מזגנים מקצועי יבצע את ההתקנה, וימקם את המעבה מחוץ לבית. כאשר מתכננים את מיקום המעבה, חשוב להתחשב בגודל המעבה - האם המעבה קטן או גדול.

מקום מתאים להנחת צינור (צנרת מיזוג) בקיר:
לכל מזגן, מחובר צינור המונח בתוך הקיר. לכן, כאשר מתכננים בבית התקנת מזגנים, חשוב לבחור את המיקום המתאים בקיר בו חוצבים ושמים את הצינור. לכן, את המזגן תמקמו במיקום בו לא תרצו לשים תמונה או רהיט. חשוב גם שהמזגן יהיה במקומות אחרים בהם לא יהיו צינורות בקיר. אי אפשר לחצוב חור לצינור בקיר במיקומים בהם יש צינורות מים או צינורות חשמל.

נקודה בה המזגן משפיע על חלל גדול:
כאשר מתכננים התקנת מזגנים, צריך לחשוב על נקודה בה האוויר היוצא מהמזגן ישפיע על כמה שיותר חלל. חשיבות זו, נחוצה במיוחד בסלון ובחלל המשפחתי, בו צריך שהמזגן יכסה שטח גדול. עם תכנון נכון של המזגן וחלל הבית, מזגן אחד עוצמתי יכול לכסות את שטח החלל המשפחתי, ואף חלקים נוספים מהבית.

אפשר להיעזר ביועץ מזגנים:
לא תמיד צריך לתכנן לבד את מיקום המזגן. לפעמים אפשר להיעזר ביועץ מזגנים מקצועי, שיסייע לכם לתכנן בצורה נכונה את הפרויקט של התקנת מזגנים בבית. יועץ המזגנים יציע לכם באילו חדרים להתקין מזגנים, אילו סוגי מזגנים לבחור, ובאילו נקודות של הבית למקם את המזגנים. יועץ המזגנים לא ייתן יעוץ עיצובי של המזגן, אלא ייעץ לגבי ההליך הטכני והמעשי של התקנת המזגנים. מומלץ ביותר לקחת ייעוץ כאשר מתכננים התקנת מערכת מזגן מרכזי בבית.


התקנת מזגן

התקנת מזגן

מחפשים חברה להתקנת מזגנים ? אנו באור שיווק מתמחים בנושא התקנת מזגן ונשמח להעניק לכם שירות מקצועי הכולל ייעוץ ללא עלות בנושא התקנת מזגן - התקשרו עכשיו.


התקנת מזגן זה פתרון שמסייע לקירור הבית בקיץ, ולחימום הבית בחורף. תכנון המזגנים דורש מחשבה. על מנת להגיע להחלטות נכונות ויעילות, כדאי שנכיר את המושגים הבסיסיים הקשורים בעולם המזגנים.

איזה סוג "פזי" צריך בשביל המזגן?
כאשר מתכננים התקנת מזגן, צריך לבדוק איזה סוג "פזי" מוגדר הבית אצל חברת החשמל. חברת החשמל מחלקת את הגדרת כמות החשמל של הבית לשני סוגים: 1. חשמל "חד פזי"- ארון חשמל, בו כל חלוקת החשמל, מגיעה בסוף למעגל חשמלי המתבסס על פזה אחת. 2. חשמל "תלת פזי"- ארון חשמל בו כל מעגל החשמל מגיע לבסוף הוא מתחלק ל3 פזות. לכן, ישנם 2 סוגי מזגנים: 1. מזגן היכול לעבוד רק במעגל חשמלי של פזה אחת. 2. מזגן היכול לעבוד במעגל חשמלי המתבסס על 3  פזות.

כאשר מתקינים מזגן במסגרת השיפוץ- עדיף לעבור לחשמל תלת פזי:
אם אתם מתכננים התקנת מזגן במסגרת שיפוץ כללי של כל הבית, כדאי מאוד שתחליפו את מערכת החשמל הישנה המתבססת על פזה אחת, למערכת חשמל חדשה, העובדת על 3 פזות. כמובן תצטרכו אישור של חברת החשמל, ומתקין מיוחד מחברת החשמל שיבצע עבורכם את החיבור הסופי. היתרון במעבר ל"תלת פזי"- שלא תהיו מוגבלים בבחירת המזגן, ותוכלו לבחור בכל סוג מזגן שתרצו.

כמה כוח סוס צריך עבור המזגן?
כאשר אתם מתכננים התקנת מזגנים בביתכם, תצטרכו להחליט בחנות כמה כוח סוס אתם צריכים. מהו כוח סוס? זוהי יחידת מידה, המודדת את עוצמת המזגן. ככל שהשטח שהמזגן צריך להזרים אליו אוויר גדול יותר, כך נדרש יותר כוח סוס של מזגן. לכן צריך שיש הבדלי מידות. מזגן לחדר קטן, ידרוש פחות כוח סוס מאשר המזגן לסלון. צריך לזכור שיש מזגנים עם תפוקה גבוהה של כוח סוס, אך הם יצרכו מערכת חשמל תלת פזית.

התקנת מיזוג מרכזי:
כאשר מתכננים התקנת מזגן מרכזי לכל הבית, מומלץ להיעזר ביועץ מקצועי שימליץ לכם כיצד לתכנן את צינורות המיזוג, ואיזה סוג מזגן עליכם לבחור. חשוב גם לתכנן איך לעצב את התעלות בצורה נסתרת, בשילוב עם נורות תאורה בתקרה.

 

 
 
נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

התקנת מזגנים
דירוג ממוצע: 5/4.97 - מתוך 453 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם