מערכות אוורור וסינון אוויר

מערכות אוורור וסינון אוויר

מערכות אוורור וסינון אוויר
בשנים האחרונות קיימת חובת התקנה של מערכות סינון אוויר במרחבים המוגנים. לממ"ד -  המרחב המוגן הדירתי, קיימות בדרך כלל מערכות סינון דירתיות שמותאמות להתקנה בבית פרטי והן מאפשרות הגנה ל- 6 נפשות בעת התקפה כימית. לאחרונה ממש, נוספו בשוק מערכות סינון אוויר חכמות המעוצבות כמזגן עילי. מערכות אלה המאפשרות את ההתקנה העילית מפנות מקום בחדר. כך לדוגמא - התקנה מעל חלון מנצלת שטח שאינו בשימוש ובדרך כלל אין לו כל שימוש אחר.

מערכות סינון אוויר – חשוב לדעת!
חשוב לשים לב כאשר מתקינים מערכת סינון אוויר מסוג כזה בבית כי גם כאשר המערכת מעוצבת כמזגן היא עדיין משמרת את התכונות החשובות הבאות:

  • מסנן מפלדה – מסנן פלדה אינו מחלחל לחות ולכן הוא אינו דורש תחזוקה.
  • אפשרות של חיבור המסנן למצבר במקרה של הפסקת חשמל.
  • עיצוב דק של לכל היותר 25 ס"מ עומק.

קיימות מספר חברות המציעות היום את מערכות סינון אויר לממד. גם בדירות חדשות, שקיבלו היתרי בנייה לאחר מאי 2010, שם המערכת היא חובה על פי תקנה 6869 של פיקוד העורף.

השיקולים המנחים את הלקוח או את הקבלן בעת בחירת המערכת:

1.   המערכת חייבת להיות בעלת תו תקן - 
תו התקן יבטיח שהמערכת נבדקה והיא מיוצרת בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר אותם דורש מכון התקנים הישראלי. אישור אכלוס (טופס 4) לדירה אשר נדרשת בה מערכת, יינתן רק לדירה עם מערכת שהיא בעלת תו תקן.

2 .   גודל המערכת – רצוי לבחור מערכת שלא תתפוס מקום רב בחדר.

3.   גמישות ההתקנה – יש לבחור מערכת שמאפשרת התקנה גמישה ושאינה מקובעת לצינור האוורור. גמישות זו מאפשרת את עיצוב החדר בצורה נעימה ונוחה וכך ניתן יהיה למקם את המערכת במקום שיהיה הכי נוח לשימוש ללא הפרעה לחיי היומיום.

4.   עיצוב נקי – המערכת, שמיועדת לזמן חירום, נמצאת בדרך כלל בחדר מגורים ולכן חשוב שהיא תתמזג בחדר. עיצובים חדשניים או צבעים בולטים אמנם מושכים את העין אך הם אינם נחוצים. חשוב לוודא מול הספק, כי בנוסף למערכת לא תידרש התקנה של צינורות מתכת שבולטים מהקיר או כל דבר אחר שמפריע לעיצוב של החדר שלא לצורך.


עוד בנושא מערכות אוורור וסינון אוויר


נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

מערכות אוורור וסינון אוויר
דירוג ממוצע: 5/4.97 - מתוך 453 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם