מערכות שחרור עשן

מערכות שחרור עשן

לשחרור עשן היא מערכת חובה בכל מבנה עסק ומפעל. היא אחראית לגבי התראה על פריצת שריפה במבנה על ידי צפצוף שהיא מרגישה עשן. מערכת שחרור עשן מותקנת על גבי חלונות בתוך המבנה, כך שפורצת שריפה הרכז פוקד על המנועים לפעול ולגרום למצב בו העשן משתחרר ולא כלוא במבנה עצמו. שחרור עשן חשובה מאוד מאחר, שרוב מקרי השרפות אנשים שואפים את העשן מה שעלול לפגוע בבריאותם עד כדי מוות.

אילו סוגי מערכות שחרור עשן קיימות?

מערכות שחרור עשן כוללות כמה סוגים: מערכות פינוי עשן - קבועים מערכות עשן קבועים כוללים פתחים קבועים על מנת שהעשן יצא כאשר פורצת שריפה.
חלונות עשן אוטומטיים - חלונות עשן אוטומטיים הם חלונות שמופעלים על ידי נתיך תרמי מכני או גלאי עשן כאשר פורצת שריפה, והם מופעלים חשמלית על ידי מנועים מכניים הידרוליים.
כיפות עשן - כיפות לשחרור עשן נמצאות בתקרה, הן יכולות להיות אטומות או שקופות. בעת גילוי עשן, מקבלת המערכת אות מגלאי עשן ופותחת את הכיפות כלפי מעלה על מנת שפינוי העשן יהיה אפקטיבי.
מפוחים - מפוחים עוזרים לשחרר את העשן כאשר הם מחליפי קצב אוויר קבוע אשר מאשפר פינוי מהיר של העשן והחום החוצה.

כיצד בוחרים מערכת שחרור עשן נכונה לנו?
על מנת לבחור מערכת שחרור עשן אשר מתאימה למבנה חשוב להתייעץ עם איש מקצוע שיעזור להתאים את המערכת. איש המקצוע יבדוק את המבנה ואת החלונות ובהתאם לכך יתאים מערכת שחרור עשן מתאימה. לאחר שיתאים לכם את המערכת גם יתקין אותם במבנה. חשוב להזמין איש מקצוע ולא לבחור את המערכת שחרור העשן, רק איש מקצוע יוכל להתאים לכם מערכת מתאימה אשר תציל חיים בעת פריצת שריפה במבנה. לכן אין לעשות זאת לבד מאחר שמדובר על חיים ומוות.

מהי חשיבות מערכת שחרור עשן?
ללא שחרור עשן חייהם של מאות עובדים בסכנה. מערכת עשן עוזרת למנוע שריפה גדולה יותר, כשאר היא מתריעה בפנינו בעת שריפה. היא פועלת על מנת להוציא את העשן החוצה כדי שלא נשאף ונותנת לנו זמן לצאת מהבניין לפני שיהיה מאוחר מדיי. כל מבנה עסקים מחויב על פי החוק במערכת שחרור עשן.

שחרור עשן

מערכות שחרור עשן

אם אתה עסק, חברה או מפעל ואתה מתעניין בשחרור עשן על מנת להגן על עצמך ולהיות מכוסה מפני שרפות. מערכות פינוי עשן יוכלו לזהות שריפה לא צפויה שמתרחשת בבניין ולטפל בה בהקדם בטרם שתהפוך לגדולה יותר. גלאי העשן אשר מותקן בכל בית עסק מזהה על ידי עשן שיש שריפה ומזהיר אותנו על ידי צפצוף שמשהו לא תקין.

מה זה שחרור עשן?
שחרור עשן זה למעשה מערכות אשר לוכדות את העשן ומסלקות אותו מהמבנה אל הסביבה שמחוצה לו. מדובר על מערכות חכמות ומתוחכמות אשר עוזרות לשחרר את העשן החוצה במהירות ובצורה הכי טובה שיש. המערכות חובה בכל בניין עסקים או מפעלים, הוא מציל חיי אדם ונחוץ על מנת לטפל בשרפה.

מה תפקידו של שחרור עשן?
תפקידן של מערכות עשן הוא לבצע פינוי מבוקר של העשן בזמן שריפה וליצור לנו אזורים בטוחים בחלקים שונים במבנה, וזאת על מנת שאנשים יוכלו לברוח מהמבנה הבוער ולהציל את עצמם. מערכת פינוי עשן מותקנת בכל בניין עסקים או מפעל בכניסה למבנה על מנת שבעת פריצת שריפה ניתן יהיה לשלוט פה בצורה מהירה ונכונה.

סוגי המערכות:
ישנם סוגים שונים של מערכות מסוג זה-

מערכות פינוי עשן

מפוחים - אלו מערכות עשן אשר מבוססות על מפוחים. המפוחים משחררים את העשן אשר במהירות והן יונקים את העשן ומסלקים אותו החוצה באמצעות הלהבים אשר מסתובבים במהירות.
מערכות עשן עם מנועים - מדובר על מנועים המותקנים במשלב על החלונות, במקרה הצורך המנוע מסיט את החלון הצידה או מרים את החלון בפתיחה של הציר.

חלונות ותריסים - בשעת שריפה נפתחים החלונות והתריסים או נסגרים, וכך ניתן לשלוט על זרימת העשן. החלונות או התריסים מזהים את העשן ומתריעים על כך. את החלונות והתריסים ניתן להתקין במערכות שליטה ובקרה כמו רכזות ייעודיות.

מי מחויב בהתקנת שחרור עשן?
כל בעל עסק, חברה או מפעל מחויב בהתקנת מערכות שחרור עשן, אשר נמצאות בכניסה לבניין על מנת לסלק את העשן החוצה ולשלוט על השרפה מהר, על מנת ששאר העובדים יוכלו לברוח מהאש למקום בטוח.

 

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

מערכות שחרור עשן
דירוג ממוצע: 5/4.97 - מתוך 453 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם