שחרור עשן

שחרור עשן

שחרור עשן היא מערכת חובה בכל מבנה עסק ומפעל. היא אחראית לגבי התראה על פריצת שריפה במבנה ע"י צפצוף שהיא רואה עשן. מערכת שחרור עשן מותקנת על גבי חלונות בתוך המבנה, כך שפורצת שריפה הרכז פוקד על המנועים לפעול ולגרום למצב בו העשן משתחרר ולא כלוא במבנה עצמו. שחרור עשן חשובה מאוד מאחר, שרוב מקרי השריפות אנשים שואפים את העשן מה שעלול לפגוע  בבריאותם עד כדי מוות.

אילו סוגי מערכות שחרור  עשן קיימות?
מערכות שחרור עשן כוללות כמה סוגים:

מערכות עשן קבועים – מערכות עשן קבועים כוללים רפפות, פתחים קבועים על מנת שהעשן יצא כאשר פורצת שריפה.
חלונות עשן אוטומטיים - חלונות עשן אוטומטיים הם חלונות שמופעלים ע"י נתיך תרמי מכני או גלאי עשן כאשר פורצת שריפה, והם מופעלים חשמלית ע"י מנועים מכניים הידראוליים.
כיפות עשן - כיפות לשחרור עשן נמצאות בתקרה, הן יכולות להיות אטומות או שקופות. בעת גילוי עשן, מקבלת המערכת אות מגלאי עשן ופותחת את הכיפות כלפי מעלה על מנת שפינוי העשן יהיה אפקטיבי.
מפוחים - מפוחים עוזרים לשחרר את העשן כאשר הם מחליפי קצב אוויר קבוע אשר מאשפר פינוי מהיר של העשן והחום החוצה.

כיצד בוחרים מערכת שחרור עשן נכונה לנו?
על מנת לבחור מערכת שחרור עשן אשר מתאימה למבנה חשוב להתייעץ עם איש מקצוע שיעזור להתאים את המערכת. איש המקצוע יבדוק את המבנה ואת החלונות ובהתאם לכך יתאים מערכת שחרור עשן מתאימה. לאחר שיתאים לכם את המערכת גם יתקין אותם במבנה. חשוב להזמין איש מקצוע ולא לבחור את המערכת שחרור העשן, רק איש מקצוע יוכל להתאים לכם מערכת מתאימה אשר תציל חיים בעת פריצת שריפה במבנה. לכן אין לעשות זאת לבד מאחר שמדובר על חיים ומוות.

מהי חשיבות מערכת שחרור עשן?
ללא שחרור עשן חייהם של מאות עובדים בסכנה. מערכת עשן עוזרת למנוע שריפה גדולה יותר, כשאר היא מתריעה בפנינו בעת שריפה. היא פועלת על מנת להוציא את העשן החוצה כדי שלא נשאף ונותנת לנו זמן לצאת מהבניין לפני שיהיה מאוחר מדיי. כל מבנה עסקים מחויב על פי החוק במערכת שחרור עשן.


עוד בנושא שחרור עשן


נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

שחרור עשן
דירוג ממוצע: 5/4.94 - מתוך 162 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם