מערכות פינוי עשן

מערכות פינוי עשן

מפעלים ובניני משרדים, מוסדות ציבור ומבנים ציבוריים, צריכים לעמוד בתקני כבאות והצלה על מנת למזער סיכונים במקרה של שריפה שיכולה להתרחש במבנה. אחד מהסיכונים במקרה של שריפה היא הצטברות עשן רב בתוך הבניין, מה שגורם לסכנה רבה עבור האנשים הנמצאים בבניין, שלא יכולים שלא לנשום אותו, או לראות את דרכי המילוט מהבניין.

מערכות פינוי עשן מיועדות לשימוש במצבים אלו, ומאפשרות פינוי יעיל של העשן מהבניין על מנת לאפשר נשימה של חמצן גם בעת שריפה, דילול כמות העשן בבניין, ואפשרות להגעה אל דרכי המילוט של הבניין.

קיימות שתי סוגי מערכות פינוי עשן עיקריות - מערכת פינוי עשן טבעית, ומערכת פינוי עשן מכאנית.

מערכת פינוי עשן מכאנית - פועלת על מפוחים, ושימוש בוונטות ששואבים את העשן החוצה מתוך הבניין, וכך מאפשרות פינוי יעיל שלו. כאשר מתקינים מערכת כזו, צריך לוודא שהמערכת גדולה מספיק על מנת לתמוך בגודלו של המבנה, ושהיא תוכל להתמודד עם כמות האוויר והעשן שבתוך המבנה, גודל הצנרת, והמנועים צריכים להיות גדולים מספיק בשביל לפנות עשן בצורה טובה. מערכת זו מופעלת בחשמל, ולכן צריך לחשוב מה קורה במקרה של שריפה כאשר זרם החשמל מנותק.

מערכת פינוי עשן טבעית - מסתמכת על אמצעים טבעיים לפינוי העשן, על ידי בניית פתחי אוורור מתאימים ושימוש באמצעים טרמיים על מנת להעלות את העשן למעלה ולמנוע מהשכבה הסמיכה והרעילה של העשן להצטבר בגובה נמוך אותו יוכלו אנשים לנשום. שיטה זו לא מסתמכת על חשמל, ויש לה יכולת וויסות עצמית, כך שבמידה והטמפרטורות עולות, ויותר עשן נוצר, נוצרת התאמת גדול של הפתחים, כדי שיוציאו יותר עשן החוצה. בנוסף על ידי שימוש בפינוי עשן טבעי, ניתן למנוע חדירת חמצן דרך מערכת הפינוי, ובכך למנוע ליבוי של אש על ידי תוספת חמצן. מערכת זו שומרת גם על אוורור ומיזוג אוויר טבעי ונעים בתוך המבנה.

התאמת מערכות פינוי עשן למבנה שלכם צריכה להסתמך על המלצות של איש מקצוע, שיתאים את סוג המערכת הנדרשת למבנה שלכם, כך שיוכל לעמוד בתקני הכבאות, ולהציל חיי אדם במידת הצורך.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

מערכות פינוי עשן
דירוג ממוצע: 5/4.94 - מתוך 173 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם