ריח רע מהמזגן

ריח רע מהמזגן

ריח רע מהמזגן – כל הדרכים למנוע ולטפל!
בקיץ, רובנו מפעילים את המזגן שעות רבות במהלך היום. אי אפשר לחיות בלי מזגן, בחום הקיצי של ישראל. אבל לעיתים, המזגן מתחיל לעשות בעיות, כמו למשל – להפיץ ריח רע. מה עושים כאשר יש ריח רע מהמזגן? והאם אפשר למנוע זאת מלכתחילה? על כך לפניכם.

ריח רע מהמזגן
מזגנים ביתיים פועלים בדרך פשוטה יחסית: הם שואבים אוויר מתוך החדר, מקררים אותו ומחזירים אותו אל החדר. התוצאה היא, שהאוויר שהמזגן שואב כולל בתוכו גם אוויר עם ריחות לא נעימים: חיתול מלוכלך, עשן של סיגריה, שמן שמיטגן במחבת, שכבות של אבק וכל דבר אחר, שיוצר הצטברות של ריח רע. זוהי אחת הסיבות להיווצרות של ריח רע מהמזגן. סיבה נוספת היא מים שמצטברים על המאייד של המזגן, מה שמוביל להיווצרות של עובש, של פטריות וכן הלאה, ובהמשך – לריח רע אשר נובע מן הפטריות והעובש.

איך מונעים ריח רע מהמזגן?
על מנת למנוע ריח רע מהמזגן חשוב מאוד לדאוג לנקות את הפילטרים של המזגן אחת לתקופה, ולדאוג לייבש אותם היטב לפני שמחזירים אותם אל המזגן. כאשר מטגנים או מעשנים בבית – מומלץ לכבות את המזגן ולפתוח חלון, על מנת למנוע מן הריחות הרעים להצטבר בתוך המזגן. על מנת למנוע רטיבות במזגן, מומלץ להפעיל את המזגן מידי פעם על מצב "ייבוש" (לרוב מסומן בשלט בסמל של טיפה), על מנת לייבש שאריות של מים בתוך המזגן. בנוסף, מומלץ לנקות את המזגן על כל חלקיו – רדיאטור, מערכת ניקוז וכן הלאה, אחת לשנתיים, רצוי על ידי טכנאי מזגנים מומחה.

איך מטפלים בריח רע מהמזגן?
אם כבר נוצר ריח רע מהמזגן, חשוב לטפל בו. לרוב, ריח שנשאר למרות ההקפדה על הכללים שכבר הזכרנו, נובע מהיווצרות של עובש במזגן. ישנם תרסיסים להשמדת עובש אשר מיועדים לריסוס במזגן, דבר שניתן לעשות באופן עצמאי. מומלץ גם לנקות את המאייד של המזגן באמצעות מים וסבון. לעיתים הבעיה חמורה יותר, וקשורה לסוללת המאייד. במצב כזה, יש להזמין טכנאי שיאבחן את הבעיה ויטפל בה.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

ריח רע מהמזגן
דירוג ממוצע: 5/4.94 - מתוך 243 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם