ריח רע מהמזגן

ריח רע מהמזגן

ריח רע מהמזגן – כל הדרכים למנוע ולטפל!
בקיץ, רובנו מפעילים את המזגן שעות רבות במהלך היום. אי אפשר לחיות בלי מזגן, בחום הקיצי של ישראל. אבל לעיתים, המזגן מתחיל לעשות בעיות, כמו למשל – להפיץ ריח רע. מה עושים כאשר יש ריח רע מהמזגן? והאם אפשר למנוע זאת מלכתחילה? על כך לפניכם.

ריח רע מהמזגן
מזגנים ביתיים פועלים בדרך פשוטה יחסית: הם שואבים אוויר מתוך החדר, מקררים אותו ומחזירים אותו אל החדר. התוצאה היא, שהאוויר שהמזגן שואב כולל בתוכו גם אוויר עם ריחות לא נעימים: חיתול מלוכלך, עשן של סיגריה, שמן שמיטגן במחבת, שכבות של אבק וכל דבר אחר, שיוצר הצטברות של ריח רע. זוהי אחת הסיבות להיווצרות של ריח רע מהמזגן. סיבה נוספת היא מים שמצטברים על המאייד של המזגן, מה שמוביל להיווצרות של עובש, של פטריות וכן הלאה, ובהמשך – לריח רע אשר נובע מן הפטריות והעובש.

איך מונעים ריח רע מהמזגן?
על מנת למנוע ריח רע מהמזגן חשוב מאוד לדאוג לנקות את הפילטרים של המזגן אחת לתקופה, ולדאוג לייבש אותם היטב לפני שמחזירים אותם אל המזגן. כאשר מטגנים או מעשנים בבית – מומלץ לכבות את המזגן ולפתוח חלון, על מנת למנוע מן הריחות הרעים להצטבר בתוך המזגן. על מנת למנוע רטיבות במזגן, מומלץ להפעיל את המזגן מידי פעם על מצב "ייבוש" (לרוב מסומן בשלט בסמל של טיפה), על מנת לייבש שאריות של מים בתוך המזגן. בנוסף, מומלץ לנקות את המזגן על כל חלקיו – רדיאטור, מערכת ניקוז וכן הלאה, אחת לשנתיים, רצוי על ידי טכנאי מזגנים מומחה.

איך מטפלים בריח רע מהמזגן?
אם כבר נוצר ריח רע מהמזגן, חשוב לטפל בו. לרוב, ריח שנשאר למרות ההקפדה על הכללים שכבר הזכרנו, נובע מהיווצרות של עובש במזגן. ישנם תרסיסים להשמדת עובש אשר מיועדים לריסוס במזגן, דבר שניתן לעשות באופן עצמאי. מומלץ גם לנקות את המאייד של המזגן באמצעות מים וסבון. לעיתים הבעיה חמורה יותר, וקשורה לסוללת המאייד. במצב כזה, יש להזמין טכנאי שיאבחן את הבעיה ויטפל בה.

ריח רע מהמזגן
מה יכול לגרום להופעת ריח רע מהמזגן ומה יש לעשות כאשר זה קורה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מזגן איכותי אמור למזג את החדר בצורה אחידה, יעילה ונעימה. עם זאת, ישנם מקרים בהם הפעלת המזגן גורמת להפצת ריח רע וכמובן שזהו אינו מצב רצוי.  הופעתו של ריח רע בחדר לאחר הפעלת מזגן זוהי אחת התקלות הנפוצות והמוכרות ביותר הקשורות למזגנים, ובחלק לא מבוטל מן המקרים ניתן לפתור את הבעיה בקלות גם ללא הזמנת טכנאי. עם זאת, ישנם מצבים בהם חייבים חוות דעת של איש מקצוע מנוסה, שידע לאתר את הגורם לריח ולבחון פתרונות מתאימים.

מה יכול לגרום לריח רע מהמזגן?
מזגן הוא מכשיר חשמלי הזקוק לתחזוקה שוטפת. כאשר לא מקפידים על ניקיון המזגן בהתאם להוראות היצרן, יכול להיווצר ריח רע. סיבות נוספות יכולות להיות בעיית רטיבות, היווצרות של עובש או התקנה לא טובה של צנרת המזגן והניקוז.

מה אפשר לעשות?
בשלב הראשון כדאי לבדוק האם הריח הרע נובע מחוסר ניקיון של המזגן. כדי לעשות זאת יש לנקות את גוף המזגן מאבק באמצעות מטלית יבשה ולהוציא בעדינות את הפילטרים הפנימיים. לאחר מכן יש לנקות את הפילטרים היטב, לייבש ולהחזיר למקומם. את הפילטרים אפשר לנקות באמצעות מטלית לחה או מעט מים, ורצוי לא להשתמש בחומרי ניקוי.

במקרים רבים ניקוי הפילטרים יספיק להעלמת הריח הרע, ולאחר מכן יש להקפיד על ניקוי באופן קבוע לפחות שלוש פעמים במהלך השנה. כמו כן, ישנם תרסיסים מיוחדים המיועדים לטיפול בעובש במזגנים ובנטרול ריחות רעים וניתן להשתמש בהם על פי הוראות היצרן.

אם הניקיון אינו גורם לריח לחלוף, כנראה שהמקור נעוץ בסיבה אחרת מורכבת יותר. במקרה כזה ייתכן ויהיה צורך בבדיקת מצב הגז במזגן או בפירוק והרכבה של המזגן. בכל אחד מהמצבים הללו רצוי לא לנסות לפתור את הבעיה בכוחות עצמכם, אלא להזעיק טכנאי מזגנים מוסמך ובעל ניסיון.

הבחנתם בריח רע מהמזגן שלא עובר גם לאחר ניקוי הפילטרים? זה הזמן לקרוא לטכנאי מזגנים שיבדוק מה מקור הריח ויציע פתרון מקצועי.

ריח ביוב מהמזגן

מכירים את זה שאתם מפעילים את המזגן וריח ביוב מציף את הבית? לא נעים בכלל. מה עושים במקרה שכזה?

ריח ביוב מהמזגן זוהי תופעה קיימת והיא עשויה לקרות בכל מקום אשר בו משתמשים במזגנים. (יש עדין מקומות שלא?) זה עשוי לקורת גם בבית אך גם במכונית. אז מה זה נובע והם עושים כאשר דבר כזה קורה?

ריח ביוב מהמזגן – ממה זה בא?
למעשה ריח ביוב מהמזגן עשוי לנבוע מכמה וכמה סיבות. זה עשוי לקרות בעקבות הניקוז של המזגן שמתחבר לקו הביוב והדבר שלא נעשה באופן מקצועי כבר בעת ההתקנה, גרם לכך כי ניחוח הביוב עולה למערכת המיזוג והריח מתפזר בשטח.

אך מלבד זאת ישנן עוד סיבות הגורמות לדבר.
זה יכול לקרות בגלל עובש או פטריות אשר מתפתחים בצנרת ואלו יוצרים את הניחוח המעיק, זה גם יכול לקרות בעקבות הצטברות של לכלוך על הפילטר אשר יוצר את הריח הרע בעת הפעילות של המזגן.

ישם מקרים אשר בהם נסחף בעל חיים אל הצנרת של המזגן או שהוא פשוט בחר לטייל שם ומצא שם את מותו. נבילה שמונחת זמן רב במקום כזה מתחילה להפיץ ניחוח איום וכאשר המזגן מופעל הניחוח פורץ החוצה.

לעיתים הריח נובע פשוט בגלל ההפעלה של המזגן בשטח הנתון. המזגן לוקח את האוויר מהחלל ואתו ה הוא ממזג. אם מדובר במקום אפוף בניחוחות כמו עישון, או כל ניחוח רע אחר, עשוי הדבר להשפיע על הריח שיהיה באוויר בעקבות הפעלה של המזגן.

אז מה עושים?
אז כאשר דבר כזה קורה, הטוב ביותר הוא פשוט לפנות אל טכנאי מזגנים מקצועי על מנת שהוא יבדוק את העניין. טכנאי מקצועי ידע לשים את האצבע על הבעיה וגם לפתור אותה לשביעות רצון הלקוח.

אור שיווק – הכתובת לכל בעיה
אז אם גם אתם נתקלתם בבעיה ריחנית מן הסוג הזה, יש לכם כתובת! באור שיווק ישנו הצוות המקצועי והמיומן אשר עומד הכן להעניק לכם אץ המענה המושלם גם כאשר מתעוררת בעיה של ריח רע מהמזגן.

אור שיווק – המומחים שלנו לשירותכם !

ניקוי עובש במזגן

המזגן עלול לצבור נזקים שונים במהלך תקופת השימוש בו. ולכן יהיה צורך לבצע בו פעולות תחזוקה שישמרו על תקינות המזגן.

תופעות שונות עלולות לגרום לנזקים במערכת המיזוג. ולכן יש להיות ערניים ולשים לב במידה והמזגן לא מתפקד כרגיל. לא פעם מדווחים משתמשים כי המזגן מפיץ ריח לא נעים סביבו. אמנם יש כאלו שיסברו תחילה כי זה דמיון, ואולי קיים ריח אך המקור שלו שונה. אבל יש לדעת – המזגן עשוי להיות המקור לריח רע. וזה קורה כתוצאה מהתפתחות של עובש במזגן.

המזגן, הלחות והפטריה
מזגן הוא מכשיר חשמלי בו קיימת לחות. במהלך ביצוע הפעולה של קירור או חימום החדר נחשף המזגן לחות מתמדת. לחות זו עשויה להיות כר פורה להתפתחות נבגים. ואכן, לא פעם מתפתחת תועה של עובש במזגן. במקרה כזה עלול להיווצר במקום ריח לא נעים שהולך ומתפשט כאשר מפעילי את המזגן. ריח זה לא נעים ובנוסף לכך הוא לא בריא לאף אחד מאתנו. ואילו מי שרגיש לכך עלול לפתח תסמינים חמורים הכוללים שיעול והפרעות נשימה. כמובן שהנזק משמעותי ככל שמדובר בתקופה ארוכה יותר של חשיפה לעובש. בכל מקרה חשוב לפעול כנדרש כדי לעצור את התפתחות העובש.

כדי לטפל במזגן, לבצע  ניקוי עובש במזגן ולמגר את הפטריה שהתפתחה בו יש לבצע פעולה מקצועית בעזרת טכנאי מקצועי. אמנם יש מי שיסבור כי ניתן לבצע את הפעולה בצורה עצמית בלי לפנות אל איש מקצוע, אבל מדובר על שימוש בחומרים חריפים שעלולים לגרום לנזקים למי של בקיא בשימוש בחומרים שכאלו. ולכן יהיה נכון יותר ומומלץ לפנות אל טכנאי מזגנים מנוסה ומקצועי שיוכל לספק מענה ולבצע את הפעולה הנדרשת ביעילות רבה. במרבית המקרים איש מקצוע יוכל לטפל בבעיה בצורה יסודית ומקצועית יותר, ולוודא כי המזגן אכן טופל כנדרש ואתם יכולים לעשות בו שימוש מועיל ומשביע רצון בלי לחשוש מתופעה של עובש.

ניקוי עובש במזגן זו פעולה שיש לפנות אל טכנאי מקצועי כדי לבצע אותה. הטכנאי יגיע מצויד בחומרים מתאימים בכדי לבצע ניקוי עובש במזגן שלכם.

ניקוי מזגן מעובש
מזגן הוא מכשיר שמצריך פעולות תחזוקה מפעם לפעם. ואכן, אם אתם מגלים כי המזגן פולט לצד האוויר הרצוי גם ריח לא נעים יש לטפל בתופעה.

חשים כי ריח רע יוצא מהמזגן ? אתם מפעילים אותו ומרגישים כי יחד עם האוויר הצונן או לצד משב הרוח החמים נפלט גם ריח לא נעים? אכן, זו תופעה קיימת שיש לטפל בה כדי למנוע את ההתפשטות שלה. וכדי להבין על מה מדובר אנחנו מרחיבים כאן במאמר על התופעה ועל הפתרון.

עובש במזגן – מהו הגורם ומה הפתרון?
במידה ואתם חשים כי ריח רע יוצא מהמזגן זה אומר שייתכן ובמזגן שלכם מתפתחת פטרייה. למעשה מדובר על פטרייה שאנחנו מכירים אותה טוב יותר בשם עובש. כן, העובש שמתפשט על קירות רטובים מסוגל להגיע לביקור גם בתוך המזגן שלכם. איך ולמה? פשוט מאוד. גם בתוך המזגן קיימת רטיבות או מדויק יותר לומר לחות. הלחות הזו מהווה קרקע פורייה להתפתחות העובש. כי למעשה כדי להתפתח ולהתפשט זקוקים הנבגים ללחות מספקת, ואת זה המזגן מספק להם בשפע.

במידה וגם אתם חשים כי המזגן פולט ריח לא נעים יש למצוא דרך לטפל בעניין במהירות. אין זה מקרה חירום, אבל בכל זאת כדאי לזכור שכל יום שעובר מגביר את התופעה ומעצים את העובש במזגן. פנייה אל איש מקצוע עבור הזמנת ניקוי מזגן מעובש תאפשר לכם להתגבר על התופעה ותאפשר לכם לפתור אותה בקרוב באמצעות ביקור של איש מקצוע שיוכל לבצע ניקוי מזגן מעובש. פעולת הניקוי מתבצעת באמצעות חומרים מיוחדים שנועדו לנקות את העובש ולנטרל אותו מהמזגן. מדובר על חומר חריף שנועד עבור מטרה זו, והוא מצריך יישום מקצועי שאכן יאפשר לו להשיג את המטרה ולהשתלט על הפטרייה שהתפתחה בתוך המזגן. לאחר ביצוע הניקוי המקצועי תגלו כי הריח נעלם ואתם יכולים להשתמש במזגן כאוות לבכם ללא כל חשש מפני ריח עובש שמופץ במקום.

פנו אל איש מקצוע מומלץ עבור ביצוע פעולה יסודית ומתאימה של ניקוי מזגן מעובש. כך תהיו מרוצים מהתוצאה!

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

ריח רע מהמזגן
דירוג ממוצע: 5/4.97 - מתוך 454 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם