איך לבחור מקרר או מקפיא תעשייתי לעסק?

איך לבחור מקרר או מקפיא תעשייתי לעסק?

מאמר באדיבות דני גרין ובניו

 

מקרר תעשייתי, כשמו כן הוא – זהו מקרר במידות גדולות במיוחד ולכן אין הוא מיועד לשימוש ביתי או משפחתי. בעוד המקררים הביתיים מאופיינים במידות סטנדרטיות וקבועות, הרי שאת המקררים התעשייתיים אפשר למצוא במגוון רחב של גדלים ומידות ולכן הם מתאימים להרבה מאד שימושים או ייעודים. את המקררים האלה אפשר לראות בהרבה מאד מקומות או מתקנים – תעשייה או מסחר, מסעדות או בתי קפה, חדרי אוכל מוסדיים וכמובן חנויות או רשתות קמעוניות. במקררים אלה צריך בדרך כלל לאחסן כמויות גדולות של מוצרי מזון, חומרי גלם או כל סוג אחר של מרכיבים תעשייתיים ולכן הם ניחנים בנפח אחסון גדול במיוחד.

סוגים שונים של מקררים תעשייתיים


מקרר תעשייתי יכול להיות מגוון בתכונות והמאפיינים שלו. אלה יכולים להיות מקררים רוחביים או כאלה שמאחסנים בתוכם לגובה, המידות שלהם ונפחי האחסון יכולים להיות מגוונים ושונים זה מזה, הם יכולים להיות בעלי חזית שקופה או אטומה ויכולים להיות בעלי דלת אחת לפתיחה או שתיים. דלתות הפתיחה יכולות להיפתח כלפי חוץ בזווית של 90 מעלות או שיכולות אלה להיות דלתות הזזה. את כל התכונות האלה צריך לבחור על פי השימוש המיועד במקרר ועל פי מי שאמור לעשות בו שימוש. במקררים עם הדלתות השקופות, למשל, יתאימו למקומות שמוכרים בהם מזון קפוא ואלה בעלי הפאות האטומות יתאימו לאחסון בחדרים אחוריים של מסעדות או חדרי אוכל.

למה לשים לב כשבוחרים מקרר תעשייתי?


מכיוון שיש לא מעט סוגים ודגמים של מקררים תעשייתיים חשוב לשים לב לתכונות והמאפיינים על מנת לבחור את המקרר המתאים לכל צורך או שימוש. חשוב לשים לב למידות החיצוניות של המקרר על מנת לדעת כמה מקום צריך לפנות עבורו, מומלץ לדעת מה נפח האחסון הפנימי ומה המידות הפנימיות (על מנת לחשב בדיוק כמה פריטים או מוצרים אפשר להכניס לתוכו) וכדאי לדעת מה הדגרה של צריכת החשמל שלו וטווח הטמפרטורות שהוא יכול לקרר בהן. כך מוודאים שהמקרר יתאים לשימוש הדרוש.

 

אז אחרי שדיברנו על מקררים תעשייתים, הגיע הזמן לתת גם קצת במה למקפיאים התעשייתים.

 

מקפיא תעשייתי הוא כלי עבודה הכרחי במקומות רבים, בעיקר כאלה שעוסקים בתחום המזון, המסעדנות והבישול. יש לא מעט מוצרים, מרכיבים וחומרי גלם שדורשים אחסון בהקפאה על בסיס קבוע ומתבצעות ביקורות במקומות כאלה על מנת לוודא שההנחיות נשמרות, שכן מדובר בשמירה על מוצרים אלה במצב הטוב ביותר שלהם, כלומר במצב הראוי. את המקפיאים התעשייתיים אפשר לראות במסעדות, סופרמרקטים, חנויות שמתמחות במכירה של מוצרי מזון מוקפאים וכמובן חדרי אוכל או מקומות שמכינים בהם אוכל ומאכילים הרבה מאד אנשים בעת ובעונה אחת. כיום אפשר להכיר מגוון רחב של מקפיאים תעשייתיים וכדאי לדעת מה ההבדלים ביניהם.

איך בוחרים מקפיא תעשייתי?


לכל מקפיא תעשייתי יש את התכונות והמאפיינים שלו שחשוב להכיר אותם וכך לדעת איך הם יתאימו לשימוש המיועד בו – המידות והגודל שלו, הטמפרטורות שאפשר להקפיא בו את המוצרים, חלוקה פנימית עם מדפים או מגירות, דלתות הנפתחות כלפי חוץ או בהזזה ועוד. יש חשיבות לתשתית החשמל הנדרשת במקום שבו אמור המקפיא להיות ממוקם ולכן חשוב מאד לבחון את כל הנתונים האלה לפני שקונים מקפיא לבית העסק המדובר. יש גם מקפיאים שמיועדים לשימוש בתעשייה, כלומר הם אמורים לשמש לצורך אחסון חומרים כימיים כאלה ואחרים וגם את זה חשוב לדעת מראש לפני שבוחרים איזה מקפיא יעשה את העבודה הזאת.

דברים נוספים שכדאי לדעת על מקפיא תעשייתי


יש לא מעט מקפיאים תעשייתיים שאפשר לראות בחיי היומיום גם אם לא נותנים עליהם את הדעת – בחנויות מכולת או בסופרמרקט הגדול שעושים בו קניות. המקפיאים מיוצרים בטכנולוגיות מרשימות כיום ומונעים הצטברות של קרח שעלולה להפריע לתפקוד התקין. הם ניחנים במגוון תכונות חשובות שיכולות להתאים יותר או פחות לשימושים שונים וכך כל מי שצריך יכול לבחור את המקפיא שייתן לו את המענה הטוב ביותר, יהיה עמיד ויישאר בשימוש במשך כמה שיותר זמן. מסיבות אלה חשוב לשים לב למקפיא שבוחרים ולהתאים אותו לשימוש המיועד בו.

נשמח להציע לך פתרון מותאם אישיתקבל הצעת מחיר

איך לבחור מקרר או מקפיא תעשייתי לעסק?
דירוג ממוצע: 5/4.97 - מתוך 453 דירוגים
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם